Informace o nás

Naše historie se začíná psát v roce  1921  pod názvem ,, Svaz krojovaných horníků . Zakladatele byli pánové  Adolf Kalus ,  Jiří Lipowski ,  Jan Peter . Svaz tehdy čítal  64 členů .  Slavný den pro naší historie je   20. 07. 1927  kdy jsme obdrželi vlastní prapor . Důl František dal práci i jistotu plnohodnotného života mnoha občanům Horní Suché .  Byl nejmladším dolem Rakousko- Uherského mocnářství .  Bouřlivé porevoluční období 1989  a  neuvážená likvidace mu nedovolila  , aby se dožil sta let .

Patříte-li ke ctitelům hornické tradice . Přijměte pozvánku stát se členy  Kroužku krojovaných horníků dolu František se sídlem v Horní Suché .  Na Hlavní stránce v sekci kontakty  popřípadě sekce napište nám se dozvíte vše potřebné.

 

Přes složitou situaci fungujeme letošním rokem počínaje  95let  .  Důl při kterém náš kroužek vznikl již neexistuje,nemáme prostory pro pořadání setkání , kde uchovat vzácné historicky cenné předměty vážící se ke kroužku a hornické tradici vůbec . Získávání finančních prostředků k reprezentaci klubu je taktéž velmi náročné .

Snažíme se držet silou vůle v malém kolektivu aktivních členů . Nad vodou nás drží i členové  , které sužují choroby  , ale vždy při nějaké velkolepé akci najdou sílu a přijdou nás pozdravit . Naše spolupráce s několika kroužky , které fungují v naší blízkosti jmenovitě KKH při obci Stonava  ,  KKH Gabriela ,  KKH Barbora  ,  KKH Čs.Armáda   se slibně rozvíjejí a je naděje , že tradici uchováme dalším generacím i do budoucna .  Snažíme se i o spolupráci s obci Horní Suchá , kde vlastně působíme a doufáme , že vztahy které jsou 

navázány pomohou viditelně našemu kroužku  .  Věříme ,  že oslovením okolních stále fungujícich dolů nabereme sílu do plachet .  Ve spolupráci s ostatními kroužky reprezentujeme tradici hornického regionu Karvinska po celém území České republiky , ale taktéž v zahraničí hlavně Slovensku . Tato destinace je nám stále srdeční záležitostí a několik oblastí má i mělo stejné bohatsví jako máme my tady .  Taktéž nová krev v našich řadách bude pro nás povzbuzující . Pokud Vás , vážený návštěvníku naší stránky ,  oslovila naše slova ,  kontaktujte se prosím,rádi zodpovíme vše co Vás v této problematice zajímá.